Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.08.10

Powstaje komiks o Teatrze Śląskim

Sześcioro rysowników podjęło z nami współpracę - efekt ich działań pokażemy na 110. urodziny teatru

WIĘCEJ

Jednym z prezentów na 110. urodziny sceny w Katowicach ma być antologia komiksu, na którą złoży się sześć mikropowieści. Zaprosiliśmy kilkoro rysowników, by zaproponowali swoje historie inspirowane naszym teatrem, jego historią i ludźmi, którzy go współtworzyli. Na karty trafi m.in. Gustaw Holoubek czy postaci z dramatów Shakespeare’a, nie zabranie także Stanisława Wyspiańskiego, patrona teatru. Wrócimy także do lat 20. ubiegłego wieku i sceny z tych czasów. A co teatr czeka w przyszłości, gdy może w postapokalipitycznym świecie w ruinach na rynku schronienie znajdzie gang kultywujący artystyczne wartości?  Twórcom zostawiliśmy wolną rękę do kreacji. Komiksy tworzą dla nas: Krzysztof Kałuszka, Małgorzata Kulik, Anna Wieszczyk, Piotr Perłowski, Marek Turek oraz Jacek Zygmunt i Kazimierz Bugiel we współpracy z Julianem Brudzewskim.

 

projekty Małgorzaty Kulik

projekty Marka Turka

projekty Anny Wieszczyk


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.07.31

Jesteśmy nominowani do tytułu EUROSYMBOL Dziedzictwa Kulturowego 2017

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego jako wyznacznik branżowej jakości

WIĘCEJ

EUROSYMBOL 2017 to ogólnopolski program nagradzający dobry wizerunek medialny i najwyższą politykę jakości. EUROSYMBOLE (przyznawane w kilku kategoriach) są wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnięć dla tych instytucji oraz firm, których marka stała się – w oczach Kapituły przyznającej tytuł – reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy nominację do tytułu EUROSYMBOL Dziedzictwa Kulturowego 2017. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas gali 24 listopada w Centrum Biznesu w Katowicach.

EUROSYMBOL to program prowadzony przez redakcję „Monitora Rynkowego” (niezależnego dodatku „Dziennika Gazety Prawnej”) i „Monitora Biznesu” (niezależnego dodatku „Rzeczpospolitej”). 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.07.20

Robert Talarczyk spotkał się z młodzieżą w Ornontowicach

Podczas programu „Lato w Teatrze” dyrektor opowiadał o śląskości Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Trwa właśnie 10. edycja ogólnopolskiego programu „Lato w Teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego – kilkadziesiąt miejsc w całym kraju organizuje teatralne wakacje dla młodzieży. Zaprzyjaźniona Fundacja Szafa Gra, z którą wspólnie organizowaliśmy ubiegłoroczną edycję programu, w tym roku pracuje pod hasłem „(nie)straszny Śląsk” w Ornontowicach. Oprócz warsztatów teatralnych i przygotowywanego spektaklu plenerowego, uczestnicy spotykają się z najważniejszymi lokalnymi artystami oraz postaciami ważnymi dla animacji życia kulturalnego regionu. W środę, 19 lipca, młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Robertem Talarczykiem zatytułowanym „Śląskie spektakle w Teatrze Śląskim”.

 

fot. Inqubator Teatralny


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.07.06

Dada na scenie!

Za nami pokaz studentów i absolwentów naszej Szkoły Aktorskiej przygotowany z Arturem Pałygą

WIĘCEJ

To było zderzenie wielkiej legendy dadaistów z młodymi aktorami. To była próba odpowiedzi na największe pytania ludzkości oraz zderzenie gigantycznego meteorytu z wigwamami norweskich Indian. To było dada.

Dziękujemy za obecność podczas pokazu „Dada z łasiczką” reżyserowanego przez Artura Pałygę, w którym udział wzięli studenci i absolwenci naszej Szkoły Aktorskiej: Emilia Adamus, Krzysztof Ciemierz, Paulina Janik, Gabriela Kosowska, Justyna Pachla, Paulina Pietrek, Wojciech Żak oraz Stefano.

fot. Przemysław Jendroska

 

 


MNIEJ