Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.09.26

PIĄTKI ZA PIĄTKI!

6 października sprzedaż biletów na spektakl „Sztuka”

WIĘCEJ

Przed nami kolejna akcja PIĄTKI ZA PIĄTKI! Na celowniku nasza najnowsza premiera, „Sztuka” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego. Czy jeden obraz może stać się powodem do kłótni wśród przyjaciół? Czasami kilka krytycznych uwag ujawnia narastające od pewnego czasu napięcia i zatajone konflikty, które wystawią męską przyjaźń na najtrudniejszą z prób…

Sprzedaż biletów tylko w kasie teatru 6 października o godzinie 16:05. Zapraszamy!

 

Spektakl w ramach akcji PIĄTKI ZA PIĄTKI zagramy 10 października na Scenie w Malarni o godzinie 19.30. 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.09.26

Spektakl 1 października ODWOŁANY

„Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”

WIĘCEJ

Z przyczyn od nas niezależnych spektakl  „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” w dniu 1 października został odwołany. Zapraszamy na spektakl, który pokażemy dzień wcześniej, 30 września o godz. 19.00, podczas 8. Metropolitalnej Nocy Teatrów. Bilety w promocyjnej cenie 39 zł do nabycia w kasie.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.09.25

Spektakle rejestrowane przez TVP

Październikowe pokazy spektaklu „Wujek.81. Czarna Ballada” w towarzystwie kamer

WIĘCEJ

Drodzy widzowie,

spektakle „Wujek.81. Czarna Ballada” w dniach 21 oraz 22 października będą rejestrowane przez TVP w celu późniejszej emisji przedstawienia w ramach Teatru Telewizji. Kupując bilety na spektakl w tych terminach wyrażacie Państwo zgodę na udział w rejestracji. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.09.23

Jubileusz Bogumiły Murzyńskiej

Rolą w spektaklu „Muzułmany” aktorka świętowała 55 lat pracy artystycznej

WIĘCEJ

Bogumiła Murzyńska, obchodzi we wrześniu 55-lecie pracy artystycznej. Ma w swoim dorobku ponad 120 ról teatralnych i 25 telewizyjnych. Jest laureatką Nagrody Artystycznej prezydenta miasta Katowic, Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia aktorskie, a także kilku Złotych Masek. Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2014 roku, z okazji 50-lecia jej pracy artystycznej, wydana została książka „Bogumiła Murzyńska. Biografia nostalgiczna”, która powstała podczas długich spotkań i rozmów artystki z Henryką Wach-Malicką.

Aktorka świętowała swój jubileusz rolą w „Muzułmanach” w reż. Piotra Ratajczaka. Po spektaklu odbyło się spotkanie, które poprowadziła Henryka Wach-Malicka, autorka biografii artystki. Dziękujemy wszystkim za obecność, a Bogumile Murzyńskiej życzymy wszystkiego, co najlepsze!

fot. P. Jendroska


MNIEJ