Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.12.20

Nasz spektakl dostępny online

„Wujek.81. Czarna ballada” na platformie VOD

WIĘCEJ

Z radością informujemy, że spektakl Roberta Talarczyka „Wujek.81. Czarna ballada”, który miał swoją premierę w Teatrze Telewizji TVP jest już dostępny online. Wszyscy, którym nie udało się go zobaczyć w poniedziałkowy wieczór oraz ci, którzy chcieliby do niego wrócić, mogą już obejrzeć całe przedstawienie na platformie VOD. Spektakl dostępny jest TUTAJ.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.20

Paweł Ryżko z nagrodą za plakat do spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada”

Gratulujemy!

WIĘCEJ

Z dumą przyjęliśmy informację, że podczas 25. Biennale Plakatu Polskiego, Paweł Ryżko – absolwent łódzkiej ASP, współpracujący wcześniej z grupą Twożywo – otrzymał nagrodę ufundowaną przez ASP we Wrocławiu za plakat do naszego spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada”. Serdecznie gratulujemy!

Autorską wersję plakatu, wykonaną w technice sitodruku, można oglądać do 28 stycznia na wystawie 25. Biennale Plakatu Polskiego w BWA w Katowicach. Jest także do kupienia w sklepie Geszeft.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.19

Mateusz Znaniecki z Nagrodą dla młodych twórców

Gratulujemy!

WIĘCEJ

Wczoraj w Kinoteatrze Rialto odbyła się gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Śląskiego. Tego wieczoru Nagrodę Artystyczną odebrali m.in. Kazimierz Kutz i Jerzy Milian. Miło nam poinformować, że Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców otrzymał nasz aktor, Mateusz Znaniecki. Serdecznie gratulujemy zarówno jemu, jak i wszystkim nagrodzonym!

Mateusz Znaniecki związany jest z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego od września 2013 roku. Współpracował dotychczas z takimi reżyserami jak Ewelina Marciniak, Radosław Rychcik, Jacek Głomb czy Piotr Kruszczyński. Aktualnie można go oglądać w naszych spektaklach: „Cinema!” w reż. B. Navello, „Lot nad kukułczym gniazdem” i „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w reż. R. Talarczyka, „Kamienie” w reż. B. Błaszczyńskiego, „Słowo o Jakóbie Szeli” w reż. M. Kmiecika oraz w jego reżyserskim debiucie „Psubracia” według tekstu Artura Pałygi. Jest też reżyserem koncertów akustycznych Miuosha „Muzyka / Miasto / My”, które odbywały się w naszym Teatrze. Już za chwilę wcieli się w rolę Hipolita Worobianinowa w najnowszym spektaklu Nikołaja Kolady „Dwanaście krzeseł”.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.18

Za nami premiera Teatru Telewizji

Na antenach TVP1 i TVP3 Katowice obejrzeliśmy spektakl „Wujek.81. Czarna ballada”

WIĘCEJ

Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiejszego wieczoru zasiedli przed telewizorami, by oglądać spektakl „Wujek.81. Czarna ballada” w wersji przygotowanej dla Teatru Telewizji TVP. Przedstawienie na naszej Dużej Scenie do zobaczenia 15 i 16 lutego o godz. 19.00. Zapraszamy!


MNIEJ