Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.06.13

„Terror” w Sali Sejmu Śląskiego już w sobotę!

Marcin Szaforz opowiada o przygotowaniach do procesu

WIĘCEJ

W maju 2013 roku w Niemczech Lars Koch, 31-letni major lotnictwa wojskowego, zabił 164 osoby. Za pomocą pocisku rakietowego zestrzelił samolot pasażerski typu Airbus A320, odbywający lot z Berlina do Monachium. Samolot, który zestrzelił, został wcześniej porwany przez terrorystów. Kontrolę nad nim przejął zamachowiec-samobójca z wiązany z jednym z odłamów Al-Kaidy. Porywacz zamierzał rozbić maszynę na wypełnionym po brzegi stadionie piłkarskim Allianz Arena w Monachium, na którym odbywał się mecz Niemcy–Anglia, który oglądało ponad 70 tysięcy kibiców.

Już w najbliższy weekend, 17 i 18 czerwca, w Sali Sejmu Śląskiego odbędzie się odtworzenie procesu Larsa Kocha, które z naszymi aktorami przygotowuje Robert Talarczyk. O tym, jak wyglądały przygotowania do sobotniego wieczoru, o podróży do Berlina i nierozstrzygalnych dylematach moralnych opowiada Marcin Szaforz, który wcieli się w postać Kocha. Wywiad, którego udzielił Marcie Odziomek do przeczytania TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.06.12

Robert Talarczyk z tytułem „Przyjaciela Teatru”

Gratulujemy!

WIĘCEJ

Opera Śląska w Bytomiu zakończyła 72. sezon artystyczny i – jak co roku – przyznała nagrody dla osób, które w niezwykły sposób przyczyniły się do promowania i kształtowania wizerunku Teatru. Statuetki w 4 kategoriach wręczył p.o. dyrektor Opery Śląskiej – Łukasz Goik. Projekt statuetki powstał u Magdaleny i Jacka Wichrowskich w bytomskiej Galerii Stalowe Anioły. Nagrodę „Przyjaciel Teatru” za wieloletnią współpracę, zaangażowanie i działalność na rzecz Opery Śląskiej oraz wspieranie wydarzeń kulturalnych otrzymał Robert Talarczyk. Gratulujemy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.06.08

Rusza kino/teatr na drugim balkonie

Od dziś obowiązują nowe ceny biletów

WIĘCEJ

Gotowi na sceny balkonowe? Macie ochotę kupić tańsze bilety i zobaczyć głośne tytuły z Dużej Sceny? W 1907 roku architekci budujący nasz teatr nie myśleli o takim komforcie dla widzów jak dzisiaj, dlatego z naszego drugiego balkonu nie wszystko widać idealnie. Wymyśliliśmy jednak dla Was kino/teatr: spektakle wyświetlamy na żywo na zawieszonym nad Dużą Sceną ekranie szerokim na 8 metrów.

Proponujemy nowe spojrzenie na sztukę teatralną – jak zawsze z perspektywy naszego czerwonego fotela. Dodatkowo nie musisz już zastanawiać się, czy nasi aktorzy lepiej wypadają na teatralnych deskach, czy w kinie. Można dokonać tego porównania w trakcie spektaklu! Dla wszystkich tych, którzy mają dylemat, czy pójść do kina, czy do teatru, mamy odpowiedź – chodźcie do naszego kino/teatru na drugim balkonie! Dwa doświadczenia w cenie jednego. Bilety do kino/teatru kosztują tylko 15 zł.

Rozpoczynamy już dziś, 8 czerwca – do końca sezonu w kino/teatrze zobaczycie jeszcze spektakle „Wujek.81. Czarna ballada” i „Porwanie Europy”. Akcja będzie kontynuowana w następnym sezonie.

 

Tytuły objęte akcją kino/teatr:

  • „Czarny ogród”
  • „Dziady”
  • „Lot nad kukułczym gniazdem”
  • „Ożenek”
  • „Piąta strona świata”
  • „Porwanie Europy”
  • „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem”
  • „Wesele”
  • „Wujek.81. Czarna ballada”

MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.06.08

Wielkie czytanie na katowickim Rynku

Zapraszamy do udziału w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

WIĘCEJ

Już dziś (8 czerwca) o godz. 12.00 na placu Kwiatowym, który stanowi część katowickiego Rynku, rozpocznie się lokalna edycja ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, adresowanej do mieszkańców miasta, a w szczególności dzieci i młodzieży. W programie m.in. publiczne czytanie fragmentów książki Érica-Emmanuela Schmitta „Oskar i Pani Róża”, w którym nasz Teatr reprezentować będą: Dorota Chaniecka, Anna Podsiadło i Wiesław Kupczak. Oprócz tego ulicami miasta przejdzie barwny korowód, który poprowadzi nasz pracownik, Michał Siewniak z Biura Obsługi Widzów. Wśród jego uczestników znajdą się też studenci naszej Szkoły Aktorskiej.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia popołudnia z lekturą!


MNIEJ