Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.10.31

Zakończyliśmy zdjęcia dla Teatru Telewizji

„Wujek.81. Czarna ballada” już w grudniu na TVP1

WIĘCEJ

Za nami ostatnie zdjęcia do telewizyjnej wersji spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada”. Kręciliśmy je w plenerze – w okolicach KWK „Wujek” oraz na dachu, skąd główni bohaterowie oglądali pacyfikację Kopalni. Spektakl „Wujek.81. Czarna ballada” według scenariusza i w reżyserii Roberta Talarczyka zostanie pokazany w ramach premier Teatru Telewizji już 11 grudnia o godz. 20.20 na antenie TVP1. Zapraszamy do wspólnego oglądania! Materiał o przygotowywaniu realizacji telewizyjnej spektaklu można zobaczyć TUTAJ.

 

Przedstawienie rejestrowane było przez zespoły Teatru Telewizji TVP i TVP 3 Katowice dla TVP 1.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.10.28

Kto zabił Korfantego?

„Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki" już na afiszu

WIĘCEJ

Za nami kolejna prapremiera! Od wczorajszego wieczoru na afiszu Sceny w Galerii „Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki" według tekstów i w reżyserii Przemysława Wojcieszka, z muzyką Filipa Zawady, scenografią i kostiumami Małgorzaty Bulandy oraz w choreografii Katarzyny Kostrzewy. Na scenie występują: Katarzyna Brzoska, Piotr Bułka, Katarzyna Dudek, Karina Grabowska, Adrianna Izydorczyk, Natalia Jesionowska, Arkadiusz Machel, Michał Surówka i Mateusz Znaniecki.

Gramy do końca weekendu, jeszcze dziś i jutro, o godz. 19.00. Do zobaczenia na widowni!

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.10.27

Dziś prapremiera!

„Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki”

WIĘCEJ

To już dziś! Na Scenie w Galerii prapremierowo „Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki" według tekstów i w reżyserii Przemysława Wojcieszka, z muzyką Filipa Zawady, scenografią i kostiumami Małgorzaty Bulandy oraz w choreografii Katarzyny Kostrzewy. Widzimy się w Galerii Katowickiej o godz. 19.00. A dla tych, którzy dziś nie dotrą mamy dobrą informację – wciąż możecie kupić bilety na pokazy w sobotę i niedzielę (także godz. 19.00)!

 

To nie będzie historyczna opowieść o konflikcie Wojciecha Korfantego z Józefem Piłsudskim, o tajemniczych śmierciach, tworzeniu narodowych wizji i nieograniczonej władzy. Bo żyjemy w kraju, w którym niszczy się bohaterów. To będzie krzyk współczesnych młodych ludzi, wkurzonych na otaczającą ich rzeczywistość, a jednocześnie wierzących, że mogą coś zmienić. Ludzi pełnych niezgody, ale wciąż szukających nadziei. Zapomniany konflikt oddaje scenę współczesnym historiom zniszczonych ludzi spotkanych na ulicy, przyjmując formę słodko-gorzkiego, niepoprawnego koncertu. Czujecie ten cierpki smak wódki na końcu języka? Czujecie, jak sieje spustoszenie? Tak smakuje Polska.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.10.26

„Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki” – kto za tym stoi?

W piątek, 27 października, prapremiera na Scenie w Galerii. Kim jest jej reżyser, Przemysław Wojcieszek?

WIĘCEJ

Jego spektakle pełne są buntowniczej energii połączonej z błyskotliwymi diagnozami rzeczywistości. Nie ma w nim zgody na konformizm czy układy z tymi, którzy reprezentują obce mu wartości. Debiutanckie legnickie przedstawienie Przemysława Wojcieszka, „Made in Poland”, stanowiące dziś element teatralnego kanonu, było niczym kubeł zimnej wody wylany na głowę polskiego teatru. Z tego też powodu otrzymało najważniejsze teatralne nagrody w Polsce, a jego filmowa realizacja została nagrodzona podczas Festiwalu Nowe Horyzonty. Zrealizowany – także w Legnicy – w 2016 roku „Hymn narodowy” również odbił się szerokim echem, powodując liczne dyskusje o związkach kultury, polityki i zjawisk społecznych. Siła rażenia spektaklu była taka, że poświęcony mu odcinek „Pegaza” w TVP Kultura nie został wyemitowany. O budzących się w młodych ludziach nacjonalistycznych demonach i fobiach opowiada nowy film reżysera, „Knives Out”, pokazywany podczas anarchistycznych pokazów w ramach „Dobra Zmiana Tour”.

Przemysław Wojcieszek, reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta, zdobywca Lauru Konrada i Paszportu POLITYKI, przygotowuje dla naszych widzów wieczór w duchu teatru reagującego na bieżące wydarzenia i odważnie komentującego sytuację społeczno-polityczną, jak warszawski Pożar w Burdelu czy wrocławski Teatr Polski w Podziemiu. „Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki” już w piątek, 27 października, prapremierowo na Scenie w Galerii!


MNIEJ