Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.10.01

Za nami Metropolitalna Noc Teatrów

Dziękujemy za spędzenie z nami kryminalnego wieczoru!

WIĘCEJ

Zakończyła się 8. Metropolitalna Noc Teatrów, która na naszych scenach upłynęła pod hasłem „Mroczne historie”. Nasi widzowie zobaczyli opowieść o upiorach z przeszłości i towarzyszyli rodzeństwu Schollów w śledztwie w sprawie amnezji głównej bohaterki spektaklu „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”, uczestniczyli w farsowych poszukiwaniach związanych z bigamią bohatera „Mayday” oraz oglądali „Małe zbrodnie małżeńskie” z zaskakującą zagadką do rozwikłania. W naszym teatrze można było natknąć się na trupy, po korytarzach krążyli detektyw i śledczy, widzowie rozwiązywali zagadki, czytaliśmy wspólnie kryminały, a dzieci z rodzicami bawiły się w pracowni plastycznej. Dziękujemy za obecność i do zobaczenia na widowni!

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.09.30

„Mayday” na otwarcie Festiwalu Kultury Bez Barier

W piątek, 29 września, pokazaliśmy na naszej Dużej Scenie spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

WIĘCEJ

„Mayday” to jeden z najbardziej kultowych teatralnych tytułów – jego popularność jest niekwestionowana nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Farsa o londyńskim taksówkarzu, któremu przez lata – aż do niefortunnego wypadku – udawało się utrzymywać związek z dwoma żonami, to historia, którą w naszym teatrze obejrzało już niemal 200 tysięcy widzów.

Postanowiliśmy udostępnić to przedstawienie szerszej publiczności i w ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier (niech nie zmyli Was nazwa, Festiwal odbywa się także poza Warszawą), pokazalśmy je na naszej Dużej Scenie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Spektakl odbył się w piątek, 29 września, w dniu otwarcia Festiwalu.

 

Pokaz spektaklu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbył się w ramach 5. Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier 2017 organizowanego przez Fundację Kultury bez Barier, Miasto Stołeczne Warszawa, TR Warszawa, Bemowskie Centrum Kultury oraz Disney Polska. Patronat: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Szczegółowy program Festiwalu znajduje się na stronie www.wfkbb.pl


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.09.29

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dziś przed naszym Teatrem kiermasz i konkurs malarski, a na Scenie Kameralnej konferencja

WIĘCEJ

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego przed naszym Teatrem dziś odbywa się wyjątkowe wydarzenie. Od godz. 10.00 na placu Teatralnym będzie można oglądać wystawę oraz kupować prace pacjentów m.in. Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks, Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy przy stowarzyszeniu Ad Vitam Dignam czy Centrum Psychiatrii w Katowicach. Na schodach odbędzie się też konkurs malarski „Schizofrenia – otwórzcie drzwi”. Od godz. 14.00 zapraszamy natomiast na Scenę Kameralną, gdzie odbędzie się konferencja „Kryzys psychiczny a zdrowie psychiczne – zdrowienie”.

 

Organizatorami Śląskich Obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego  są: Śląska Filia Sekcji Naukowej Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji PTP, MOPS Katowice, Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks, Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej, Środowiskowy Dom Samopomocy przy stowarzyszeniu Ad Vitam Dignam oraz Centrum Psychiatrii w Katowicach.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.09.27

Za nami pierwsze oprowadzanie SZTUKA ROZUMIENIA SZTUKI

Dziękujemy wszystkim, którzy zwiedzali z nami Galerię malarstwa polskiego po 1945 roku w Muzeum Śląskim

WIĘCEJ

Ile jest warte arcydzieło? Dlaczego powstają takie prace jak „Biały obraz w białe paski”? Czy rzeczywiście za sztuką współczesną trudno nadążyć? Zapraszamy na oprowadzania po wystawie sztuki polskiej po 1945 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach, przygotowane specjalnie z okazji premiery SZTUKI Yasminy Rezy w reż. Tadeusza Bradeckiego.

W ostatnią środę każdego miesiąca pracownicy Muzeum spotkają się z naszymi widzami i opowiedzą o tym, jak nie bać się sztuki współczesnej. Wejściówka na oprowadzanie dla osób posiadających bilet z naszego spektaklu SZTUKA kosztuje 1 zł (cena dla pozostałych osób: 7 zł).

 

Za nami pierwsze oprowadzanie po zbiorach Galerii malarstwa po 1945 roku. Dziękujemy wszystkim, którzy w nim uczestniczyli – zwłaszcza, że mieliśmy nadkomplet! Dziękujemy też Agacie Stronciwilk z Działu Edukacji Muzeum Śląskiego za interesującą opowieść o sztuce współczesnej. Na kolejne oprowadzanie zapraszamy 25 października!


MNIEJ