Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2018.04.12

„Słowo o Jakóbie Szeli” na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu

Spektakl w reżyserii Michała Kmiecika weźmie udział w konkursie 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych

WIĘCEJ

11 spektakli, niemal 100 aktorów i ponad 24 godziny teatru! To wszystko czeka na widzów 58. Kaliskich Spotkań Teatralnych / Festiwalu Sztuki Aktorskiej – najstarszego konkursu teatralnego w Polsce, organizowanego przez Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Wśród spektakli, które zostaną pokazane na Festiwalu jest nasze „Słowo o Jakóbie Szeli” w reż. Michała Kmiecika, które zawalczy z takimi tytułami jak m.in.: „Triumf woli” w reż. Moniki Strzępki (Narodowy Stary Teatr w Krakowie), „Reykjavík ’74” w reż. Katarzyny Kalwat (Teatr im. W. Horzycy w Toruniu), „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk” w reż. Agaty Dudy-Gracz (Teatr Nowy w Poznaniu), „Genialna przyjaciółka” w reż. Weroniki Szczawińskiej (Wrocławski Teatr Współczesny) czy „Noce i dnie. Tom VI: Nie wiem, o czym jest jutro” w reż. Seba Majewskiego (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu).

Jak mówią organizatorzy, celem Festiwalu jest „zaprezentowanie istotnych zdarzeń w dziedzinie sztuki aktorskiej stworzonych na scenach teatrów dramatycznych w całej Polsce – ról i kreacji składających się na szeroki i możliwie autorytatywny kanon artystyczny”. Tym bardziej jest nam miło, że wśród prezentowanych spektakli pojawi się także nasz tytuł. Trzymajcie kciuki!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.04.11

Praca w Teatrze Śląskim

Szukamy Inspektora Ochrony Danych

WIĘCEJ

Czekamy na CV oraz list motywacyjny osób, które chciałyby dołączyć do zespołu Teatru Śląskiego w roli Inspektora Ochrony Danych.
Na e-mailowe zgłoszenia czekamy do 6 kwietnia 2018 r. (kadry@teatrslaski.art.pl).

WYMAGANIA:

  • wykształcenie minimum średnie,
  • znajomość przepisów  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO),
  • doświadczenie na stanowisku Administratora Bezpieczeństwa Informacji,
  • ukończone szkolenia z zakresu zagadnień związanych z RODO,
  • umiejętność pracy w zespole oraz otwartość i łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w pracy w sektorze kultury.

źródło zdjęcia: pexels.com


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.04.09

„Porwanie Europy” i „Słowo o Jakóbie Szeli” wyróżnione!

Otrzymaliśmy Nagrodę Specjalną za odkrycie repertuarowe, a Michał Kmiecik wyróżnienie w Konkursie „Klasyka Żywa”

WIĘCEJ

Zakończyła się III edycja Konkursu Na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Finał Konkursu odbył się w Opolu, gdzie podczas 43. Opolskich Konfrontacji Teatralnych zostały pokazane spektakle wybrane przez Komisję Artystyczną. Jednym z tytułów było nasze „Słowo o Jakóbie Szeli” w reż. Michała Kmiecika. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą festiwalu zostało „Wesele” St. Wyspiańskiego w reż. Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru w Krakowie (Nagroda Główna, najlepsza reżyseria, nagroda dla zespołu aktorskiego, nagroda za reżyserię i nagroda za choreografię). Michał Kmiecik otrzymał od Jury Społecznego wyróżnienie za reżyserię spektaklu „Słowo o Jakóbie Szeli” „za wykorzystanie zapomnianego poematu Brunona Jasieńskiego do ukazania lęków współczesnego człowieka i niepokoju związanego z uwikłaniem w system”.

Komisja Artystyczna Konkursu, po obejrzeniu wszystkich zgłoszonych spektakli, przyznała także swoje nagrody. Z dumą informujemy, iż otrzymaliśmy Nagrodę Specjalną im. Stanisława Hebanowskiego za odkrycie repertuarowe za przedstawienie „Porwanie Europy” J.M. Rymkiewicza w reż. Piotra Cieplaka.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim wyróżnionym w konkursie, szczególnie zaś realizatorom naszych spektakli!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.04.05

Mateusz Znaniecki jako „Świeża Crew”

W najnowszym numerze magazynu „ultramaryna” można przeczytać o naszym aktorze

WIĘCEJ

„Lubię, gdy scena mnie zaskakuje”, mówi Mateusz Znaniecki w najnowszym numerze magazynu „ultramaryna”. W tym miesiącu został bohaterem działu „Świeża Crew”, w którym przedstawiane są sylwetki najciekawszych młodych twórców związanych z regionem. Dlaczego postanowił związać się z aktorstwem? Czy bardziej ciągnie go do teatru, czy filmu? Co robi minutę przed wejściem na scenę? Jak zareagował na wieść o nominacji do Złotej Maski? Zachęcamy do lektury ankiety, na którą odpowiedział nasz aktor TUTAJ.

A Mateusza Znanieckiego możecie zobaczyć w głównej roli (za którą m.in. otrzymał w tym roku nominację do Złotej Maski) w spektaklu „Dwanaście krzeseł” – dziś i jutro (5 i 6 kwietnia) o godz. 18.00 na Dużej Scenie!

 


MNIEJ