Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2018.02.13

Pracuj z nami w Dziale Programowym!

Szukamy kreatywnej osoby, która będzie odpowiedzialna za działania promocyjne i marketingowe. Zgłoszenia do 21 lutego.

WIĘCEJ

Czekamy na CV osób, które chciałyby dołączyć do zespołu Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego do niedawno powołanego Działu Programowego. Szukamy kreatywnej osoby, która będzie odpowiedzialna za działania promocyjne i marketingowe. Na e-mailowe zgłoszenia czekamy do 21 lutego 2018 r. (a.oslislo@teatrslaski.art.pl). Wyślij CV oraz listę 5 swoich najlepszych Twoim zdaniem cech/kompetencji zawodowych – pochwal się w czym jesteś dobry/dobra.

Zgłoś się do nas, jeśli:

  • możesz pochwalić się minimum rocznym doświadczeniem w obszarze promocji, marketingu lub organizacji eventów,
  • posiadasz wyższe wykształcenie z zakresu: marketingu, promocji, PR, komunikacji marketingowej lub pokrewnych,
  • masz głowę pełną niestandardowych pomysłów i energię do ich wdrożenia,
  • jesteś skuteczna/y w realizacji zadań i potrafisz prowadzić kilka projektów równolegle,
  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w sektorze kultury.

Jeśli znasz kogoś, kto byłby zainteresowany ogłoszeniem – prześlij je dalej lub udostępnij.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.02.12

Zmarła Halina Kornak

Żegnamy naszą wieloletnią przyjaciółkę i współpracowniczkę, pracowniczkę kasy, która kształtowała teatralne gusta

WIĘCEJ

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 9 lutego odeszła Halina Kornak, emerytowana pracowniczka naszego Teatru, wielka przyjaciółka widzów i aktorów. Z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach związała się w 1955 roku i przepracowała z nami niemal pół wieku. Dla dużej części naszej publiczności była „twarzą Teatru” – młodym widzom pomagała w kształtowaniu teatralnej wrażliwości, a z doświadczonymi chętnie wymieniała poglądy na temat spektakli. Do ostatnich dni pozostawała w głębokiej przyjaźni z członkami naszego zespołu artystycznego i z pracownikami administracji.

Msza żałobna odbędzie się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach przy ul. Mariackiej w dniu 15 lutego o godz. 12.00. Pochówek odbędzie się na cmentarzu przy ul. Francuskiej.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.02.12

Czekamy na zgłoszenia na II Przegląd Teatralny na Scenie w Galerii

Uczestnikami Przeglądu mogą być grupy teatralne lub artyści indywidualni - na zgłoszenia czekamy do 26 lutego 2018

WIĘCEJ

Śląska gościnność zobowiązuje. Teatr Śląski zaprasza do kolejnej edycji przeglądu teatralnego TU&TERAZ. Nietypową przestrzeń, bo Scenę w Galerii na poddaszu Galerii Katowickiej, oddamy ponownie w ręce gości. Z przesłanych propozycji wybranych zostanie kilka i zaprezentowanych wiosną na Scenie w Galerii, profesjonalnej przestrzeni teatralnej z widownią na 200 osób.

Do współpracy zaprosimy wybranych artystów. Wyboru dokona komisja w składzie: Łukasz Drewniak (krytyk teatralny), Arkadiusz Jakubik (aktor i reżyser), Anna Kadulska (aktorka), Katarzyna Knychalska (redaktorka portalu teatralny.pl) oraz Dagmara Gumkowska, koordynująca całość przeglądu w Teatrze Śląskim.

Uczestnikami Przeglądu mogą być grupy teatralne lub artyści indywidualni, realizujący projekty teatralne. Formuła jest otwarta na dowolne formy teatralne, w tym teatr dramatyczny, teatr tańca, performans, formy teatralno-muzyczne i teatralno-kabaretowe.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w zakładce PROJEKTY.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.02.10

Zobacz nas w „Do teatru!”

O naszej najnowszej premierze, „Spójrz na mnie”, rozmawiał z Anetą Chwalbą reżyser spektaklu, Adam Ziajski

WIĘCEJ

W najnowszym odcinku programu „Do teatru!” można zobaczyć materiał poświęcony naszej najnowszej premierze, czyli reportażowi teatralnemu „Spójrz na mnie”, który na Scenie w Galerii przygotowuje Adam Ziajski. Aneta Chwalba pyta o wyjątkowość tej produkcji oraz o pracę z niewidomymi aktorami. Możemy też dowiedzieć się, jak wyglądały poszukiwania bohaterów spektaklu.

Zapraszamy do oglądania!


MNIEJ