Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.12.03

„Conrad” – prapremiera

Już dziś na Scenie Kameralnej

WIĘCEJ

Dziś dzień wyjątkowy – 160. rocznica urodzin Josepha Conrada. Z tej okazji w całym kraju odbywają się rozmaite wydarzenia, stanowiące niejako zwieńczenie obchodów Roku Conrada. My także bierzemy w nich udział. Na Scenie Kameralnej o godz. 19.00 rozpocznie się prapremiera spektaklu Ingmara Villqista „Conrad” w reżyserii autora. Dotychczasowe pokazy przedpremierowe publiczność nagrodziła owacją na stojąco. Trzymamy kciuki za dzisiejszy spektakl!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.11.30

Fundacja Teatru Śląskiego „Wyspiański”

Od miesiąca działa już nasza Fundacja

WIĘCEJ

31 października 2017 r. decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód Fundacji Teatru Śląskiego „Wyspiański” został nadany numer KRS (0000701623), dzięki czemu Fundacja, której akt założycielski podpisano 18 maja, oficjalnie rozpoczęła swoją działalność. Powoli podejmujemy kolejne kroki, dzięki którym już w najbliższym czasie będziemy mogli zająć się realizacją zamierzonych celów.

Celem działania Fundacji jest wspieranie wszechstronnego rozwoju społeczeństwa poprzez działania w zakresie sztuki, kultury, nauk społecznych i humanistycznych, propagowanie i promocję kultury i sztuki w kraju i poza jego granicami, a także działania na rzecz Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Więcej informacji o Fundacji znajduje się TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.11.30

Za nami kolejne oprowadzanie SZTUKA ROZUMIENIA SZTUKI

Dziękujemy za spotkanie w „Galerii malarstwa polskiego po 1945 roku” w Muzeum Śląskim

WIĘCEJ

Ile jest warte arcydzieło? Dlaczego powstają takie prace jak „Biały obraz w białe paski”? Czy rzeczywiście za sztuką współczesną trudno nadążyć? Zapraszamy na oprowadzania po wystawie sztuki polskiej po 1945 roku w Muzeum Śląskim w Katowicach, przygotowane specjalnie z okazji premiery SZTUKI Yasminy Rezy w reż. Tadeusza Bradeckiego.

W ostatnią środę każdego miesiąca pracownicy Muzeum spotkają się z naszymi widzami i opowiedzą o tym, jak nie bać się sztuki współczesnej. Wejściówka na oprowadzanie dla osób posiadających bilet z naszego spektaklu SZTUKA kosztuje 1 zł (cena dla pozostałych osób: 7 zł).

 

Za nami ostatnie w tym roku oprowadzanie. Dziękujemy Monice Czernik-Czublun z muzealnego Działu Edukacji za opowieść o zbiorach „Galerii malarstwa po 1945 roku oraz wszystkim uczestnikom i uczestniczkom wczorajszego spotkania.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.11.28

Konkurs „CONRAD: Gdzie jestem?”

Zapraszamy do udziału!

WIĘCEJ

Pomiędzy 28 listopada a 7 grudnia, codziennie będziemy Wam zdradzać na naszym fanpage’u na Facebooku, gdzie w mieście zostawiliśmy jedną z książek Josepha Conrada. Możecie ją zabrać – jest prezentem. W środku znajdziecie także 1 bilet na spektakl CONRAD w reż. I. Villqista (którego prapremiera już 3 grudnia na Scenie Kameralnej). Mamy dla Was kultowe tytuły, audiobook, nowe wydanie Conrada czy Korzeniowskiego po angielsku. Zerkajcie regularnie na nasz fanpage. Do zobaczenia na widowni!


MNIEJ