Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.01.04

„Mayday” dodatkowo na afiszu

Na życzenie widzów dodaliśmy dwa terminy karnawałowych spektakli w styczniu

WIĘCEJ

Na życzenie publiczności, która w karnawale ma ochotę ocierać łzy ze śmiechu, dodaliśmy dwa terminy kultowego tytułu o przygodach pewnego londyńskiego taksówkarza, o którego tajemnicy może dowiedzieć się żona i... druga żona.

Dodatkowe miejsca mamy dla Widzów na wtorek 17 stycznia o 19.00 i 18 stycznia o godz. 16.00. Bilety na najpopularniejszą farsę świata w wykonaniu naszych aktorów kosztują od 20 do 60 zł, dostępne on-line, w kasie oraz do rezerwacji w Biurze Obsługi Widzów.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.04

Nadchodzące premiery w 2017 roku

Zachęcamy do lektury zapowiedzi naszych planów na najbliższe miesiące

WIĘCEJ

Rok 2016 już za nami, ale nie zwalniamy tempa – aktorzy już przygotowują się do kolejnych premier. Dyrektor Robert Talarczyk w rozmowie z Katarzyną Głowacką ujawnia, jakie spektakle pojawią się na naszych scenach w najbliższych miesiącach. Wśród reżyserów pojawiają się takie nazwiska jak Michał Kmiecik, Piotr Cieplak czy Piotr Ratajczak. Przed nami pracowity czas – zachęcamy do lektury TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.02

6 gościnnych spektakli na Scenie w Galerii

Bilety już w sprzedaży, w tym jeden bilet łączony na trzy tytuły

WIĘCEJ

W styczniu i lutym zapraszamy na przegląd TU I TERAZ! Goście na Scenie w Galerii. Szczególną przestrzeń na poddaszu Galerii Katowickiej oddajemy w ręce gości. Z ponad 50 konkursowych zgłoszeń wybraliśmy 6 tytułów, które cechuje niezwykła sceniczna różnorodność.
Dajcie się zaprosić na pokazy teatru tańca – Ruchomy Kolektyw to, co święte odrzuci w spektaklu „Profanum”. Tytuł „Dali”, inspirowany relacją malarza i jego żony Gali, duetu Woźnicka-Ostrowski, powstał w ramach Sceny Eksperymentalnej Teatru Barakah. W programie także choreograficzny eksperyment „#DBRMPP”, inspirowany prozą Doroty Masłowskiej – praca Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego została nagrodzona m.in. na Warszawskiej Platformie Tańca. Miłośnicy lokalnych opowieści i tradycji powinni koniecznie wybrać się na „Kopidoła” Teatru Naumionego z Ornontowic. Przeciwnicy tradycji będą mogli obejrzeć wariację na temat Szekspira podczas spotkania „Czekając na Otella” z castingiem do roli głównego bohatera. Listę propozycji zamyka czarny humor i drapieżne tłumaczenia kultowych piosenek w programie „Zespół Pieśni i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies”.

W kasie można już nabyć specjalny bilet łączony na 3 wybrane dni (poza 29.01) dla 1 osoby w cenie 45 zł.

 

TU I TERAZ! Goście na Scenie w Galerii

14 stycznia, godz. 19.00
„Kopidoł”, Teatr Naumiony z Ornontowic, bilety 20 zł

20 stycznia, godz. 19.00
„#BDRMPP” autorski projekt Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego z Łodzi, bilety 25 i 15 zł

26 stycznia, godz. 19.00
„Czekając na Otella”, Teatr Ekipa z Warszawy, bilety 25 i 15 zł

29 stycznia, godz. 19.00
„Zespół Śmierci i Tańca, czyli piosenki Tiger Lillies”, Absolwenci Studium Aktorskiego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie, bilety 45 i 35 zł

9 lutego, godz. 19.00
„Dali”, producent spektaklu - Teatr Barakah z Krakowa, bilety 25 i 15 zł

22 lutego, godz. 19.00
„Profanum” 22.02, grupa Ruchomy Kolektyw, bilety 25 i 15 zł

Scena w Galerii, poziom +2 Galerii Katowickiej (Katowice, ul. 3 Maja 30). Przegląd jest jednym z wydarzeń w ramach Projektu Wyższy Poziom realizowanego przez Galerię Katowicką we współpracy z instytucjami kultury.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.01

Za nami gala sylwestrowa

Widzowie na zakończenie roku uczestniczyli w gali operetki i musicalu

WIĘCEJ

Ostatnim wydarzeniem roku 2016 była gala operetki i musicalu. Widzowie sylwestrowy wieczór spędzili w towarzystwie znanych solistów: Wioletty Białk (sopran), Jolanty Kremer (sopran), Arkadiusza Dołęgi (tenor) i Michała Musioła (tenor). Śpiewakom towarzyszyła Śląska Orkiestra Festiwalowa oraz zespół baletowy. Za udany wieczór i karanwałowy nastrój dziękujemy publiczności oraz artystom, którzy pojawili się gościnnie na naszej scenie.

 


MNIEJ