Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.03.09

Pilne: Tomek Kowalski odwołuje wizytę w Katowicach

Z powodu choroby wokalista nie pojawi się na scenie 12 i 13 marca.

WIĘCEJ

Niestety, szalejąca grypa nie oszczędziła nawet Tomka Kowalskiego, który w poniedziałek rano przekazał nam informację, że ze względu na  obecny stan zdrowia nie będzie mógł przyjechać do Katowic tak jak wspólnie planowaliśmy. Kolejny termin występu ustalimy jak tylko Tomek Kowalski wyzdrowieje. Osoby, które chcą zwrócić bilety na spektakle 12 i 13 marca, mogą zgłaszać się do kasy teatru.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.03.05

Zaproszenie dla mieszkańców, którzy chcą nam opowiedzieć o Janowie-Nikiszowcu

Czekamy na Was - spotkanie zaplanowano na 11 marca 2015

WIĘCEJ

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swojej dzielnicy. Niezależnie od wieku czy stażu zamieszkania. Spotkanie to będzie początkiem powstania cyklicznego zdarzenia na pograniczu teatru i nowych mediów. Projekt ten ma na celu znalezienie nowych sposobów opowiadania o dzielnicy, poza modą i tradycją narosłą w powstałych tu dziełach sztuki.

Niezwykła dzielnica – niezwykli mieszkańcy. A może właśnie codzienność na Janowie-Nikiszowcu to normalne mieszkanie, zakupy, szkoła, jednakże w otoczeniu, które nieustannie przyciąga i fascynuje architekturą i historią. Dzielnica ma swoje opowieści, a opowieści najczęściej są o ludziach. To właśnie mieszkańcy Janowa-Nikiszowca wypełniają przestrzeń z cegieł z czerwonym obrysunkiem okien. Nieważna jest mitologia śląska stworzona na ulicach tej dzielnicy za pomocą kamery i farby, ale pamięć o sąsiadach i niezwykłych wydarzeniach w zwykłe dni. Te małe opowiastki to właśnie Janów-Nikiszowiec.

Początkiem naszych poszukiwań chcemy uczynić Was, Państwa, tutejszych mieszkańców. Bez Was ani rusz!

Na spotkanie 11 marca 2015 r. o godz. 16.30 do Muzeum Historii Katowic  (Dział Etnologii Miasta, ul. Rymarska 4) zapraszają organizatorzy:

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

Muzeum Historii Katowic

Centrum Zimbardo

Rada Jednostki Pomocniczej Janów-Nikiszowiec

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.03.03

Teatralne warsztaty reżyserskie dla seniorów

Zapisz się na zajęcia teatralne 6 i 7 marca

WIĘCEJ

 Warsztat dla dorosłych, szczególnie skierowany do seniorów. Jeśli kiedyś mieliście Państwo marzenie, by występować na scenie, a może nigdy go nie zrealizowaliście, zapraszamy Was na warsztaty teatralne. Proponujemy aktywne dwa spotkania, podczas których pod okiem reżysera uczestnicy w małej grupie będą poznawać tajniki warsztatu aktora. Zapewniamy kreatywne zajęcia w dobrym towarzystwie.

Warsztaty odbędą się 6 marca (12:00-15:00) i 7 marca (12:00-15:00) w sali prób w Teatrze Śląskim

Cena wejściówki wynosi 4,50 zł za jeden dzień (9 zł za dwa dni) – zgłoszenia na zajęcia w piątek lub w sobotę przyjmuje Biuro Obsługi Widzów (tel. 32 258 89 67)

Prowadzenie warsztatów: reżyserka Izabela Karwot

 

 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.02.27

Włoski weekend i Dzień Kobiet w Teatrze Śląskim (6-8 marca)

Podczas jednego wieczoru zobacz dwie polsko-włoskie koprodukcje: „Cinema!”B. Navello i po raz pierwszy „Prawie-raj” I. Świtalskiej

WIĘCEJ

Współpraca Teatru Śląskiego i turyńskiego Fondazione Teatro Piemonte Europa trwa! Zapraszamy do obejrzenia efektów naszych dotychczasowych koprodukcji podczas specjalnych pokazów w dniach 6-8 marca. Pokażemy dwa spektakle:

Zrealizowane w Teatrze Śląskim „Cinema!” B. Navello, czyli teatralną impresję w klimatach niemego kina – jeden z ulubionych spektakli naszych widzów,

oraz

„Prawie-raj” I. Świtalskiej, współczesną i przewrotną retrospekcję czasów komunizmu w wersji polskiej i włoskiej, którą u naszego partnera wyreżyserował Robert Talarczyk, a gościnnie występują w nim Mateusz Znaniecki oraz Artur Święs. Prapremiera tego przedstawienia w Turynie miała miejsce 24 lutego, a więc zaledwie tydzień przed naszymi pokazami.

Zapraszamy:
B. Navello „Cinema!” 7, 8. 03, godz. 20.00, Duża Scena, bilety: 30-60 zł
I. Świtalska „Prawie-raj” 6.03, godz. 19.00, 7, 8.03, godz. 18.00, Scena w Malarni, bilety: 25-35 zł

Wyjątkowy bilet na oba spektakle jednego wieczoru (obowiązuje tylko 8 marca): 50 zł
Kupno karnetu pozwala także na skorzystanie z 20% zniżki na włoskie przysmaki w teatralnej kawiarni i bistro ĆMA w podziemiach Sceny Kameralnej, tego samego dnia.


MNIEJ