Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.09.10

Już za chwilę w naszej kasie - bilety za 5 zł!

Pamiętajcie, aby zarezerwować sobie 5 minut na kupno biletu w ramach naszej nowej akcji „PIĄTKI za PIĄTKI”. Promocja jest ważna tylko w dniu jutrzejszym!

WIĘCEJ

To ostatnie chwile, aby zarezerwować sobie na jutro 5 minut, które spędzicie w naszym teatrze kupując bilety. Już jutro o 10:05 uruchamiamy pierwszą akcję z cyklu „PIĄTKI za PIĄTKI”!

Bilety na „Piątą stronę świata” K. Kutza w reż. R. Talarczyka, którą pokażemy 23 września o 19:00 w ramach inauguracji Festiwalu Nowej Scenografii, będą czekać na Was w kasie. Pamiętajcie, że kosztują tylko 5 zł, a jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.09

Już za 2 tygodnie Festiwal Nowej Scenografii

WIĘCEJ

Dziś w Muzeum Śląskim odbyła się konferencja prasowa III Festiwalu Nowej Scenografii, który w nowej odsłonie przygotowują Centrum Scenografii Polskiej, Teatr Śląski oraz Instytucja Filmowa „Silesia Film”. Dla widzów przygotowano ok. 40 wydarzeń, spośród których kilka odbędzie się właśnie u nas. 23 września o godz. 19.00 zainaugurujemy Festiwal „Piątą stroną świata” K. Kutza w reż. R. Talarczyka. Dzień później o 19.00 w Galerii Szyb Wilson zagramy „Morfinę” S. Twardocha (reż. E. Marciniak), a 25 września od 11.00 na Scenie w Malarni będzie odbywać się spotkanie młodych scenografów z reżyserami, twórcami i przedstawicielami instytucji kultury (wydarzenie „Face to Face”). Ostatniego dnia (27.09, godz. 19.00) zapraszamy natomiast na zamykający Festiwal koncert zespołu Chłopcy kontra Basia na naszej Dużej Scenie. Choć oczywiście na tym nasz udział się nie kończy – naszych aktorów zobaczycie też np. na wystawie Lecha Majewskiego w Muzeum Śląskim.

Zapraszamy więc do udziału nie tylko w tych, ale we wszystkich wydarzeniach Festiwalu Nowej Scenografii!

 

Relacja z konferencji prasowej do przeczytania TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.09

Zobacz „Piątą stronę świata” za 5 zł

Rusza nowa akcja promocyjna Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Przypominamy, że już w najbliższy piątek (11.09) uruchamiamy akcję „PIĄTKI za PIĄTKI” – zapraszamy do naszej kasy już o godz. 10.05, gdzie będą czekały na Was bilety za 5 zł! (jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów)

Pierwszym spektaklem, który pokażemy jest „Piąta strona świata” K. Kutza w reż. Roberta Talarczyka, jeden z naszych najgłośniejszych tytułów, zdobywca nagród na festiwalach w Polsce i za granicą. Bilety obowiązują na przedstawienie w dniu 23 września o godz. 19.00, czyli spektakl inauguracyjny III Festiwalu Nowej Scenografii.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.08

Katowice mają już 150 lat!

Zapraszamy do świętowania razem z nami urodzin miasta

WIĘCEJ

Już w najbliższy weekend kulminacja obchodów 150. urodzin Katowic i długo wyczekiwane koncerty w Strefie Kultury. My także przyłączamy się do świętowania i przed muzycznymi atrakcjami zapraszamy na widownię Teatru Śląskiego!

Już 11 września o godz. 17.00 w Galerii Foyer odbędzie się wernisaż malarstwa Grupy Janowskiej. Przez cały weekend, czyli w dniach 11-13 września, na Dużej Scenie gramy natomiast „Czarny ogród” M. Szejnert / K. Kopki w reż. Jacka Głomba (11 i 12.09 o 18.00, a 13.09 o 17.00) – spektakl o mieszkańcach Nikiszowca i Giszowca, który powstał właśnie z okazji 150. urodzin miasta. A dla tych, którzy chcieliby się wyciszyć, mamy intymną sztukę I. Villqista „Chłopiec z łabędziem” w reżyserii autora (na Scenie Kameralnej 11 i 12.09 o godz. 19.00).

W tych dniach na schody przed Teatrem Śląskim powróci również instalacja Matyldy Sałajewskiej. 


MNIEJ