Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.07.05

Wernisaż fotografii uczestników warsztatów FOTO/KATO

Ulice Warszawska i Teatralna w obiektywie mieszkańców

WIĘCEJ

Zakończyły się kilkudniowe warsztaty fotograficzne FOTO/KATO. Efekty prac uczestników można oglądać przed Teatrem Śląskim. Grupa ponad dwudziestu osób pracowała pod okiem dwóch fotografów: Przemysława Jendroski i Krzysztofa Lisiaka. Wybrane zdjęcia dokumentujące życie sąsiednich ulic: Warszawskiej i Teatralnej trafiły na wystawę.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.04

Koncert Sokół Orkestar

Za nami pierwszy koncert muzyczny na Placu Teatralnym

WIĘCEJ

W upalny piątkowy wieczór zainaugurowaliśmy pierwszy koncert plenerowy w przestrzeni katowickiego rynku - na Placu Teatralnym przed naszą siedzibą. Koncert formacji Sokół Orkestar jest częścią trwającego Festiwalu KATO/LATO.  Muzyków charakteryzuje potężna dawka energii, niepowtarzalny styl grania, oryginalny repertuar oraz wirtuozeria, a wszystko to za sprawą siły instrumentów dętych blaszanych oraz brzmienia energetycznej sekcji rytmicznej. Liderem zespołu jest Przemek Sokół, zafascynowany muzyką etniczną trębacz i kompozytor mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. Sokół jest m.in. autorem muzyki do naszych spektakli „Piąta strona świata", za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie oraz do jednej z najnowszych produkcji na Dużej Scenie - „Westernu".


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.04

Premiera „Pięknych dwudziestoletnich" w reżyserii Piotra Ratajczaka

Sceniczna adaptacja kultowej powieści Marka Hłaski zamyka sezon

WIĘCEJ

W piątek 3 lipca odbyła się ostatnia premiera sezonu 2014/2015 w Teatrze Śląskim. Na Scenie Kameralnej w „Pięknych dwudziestoletnich" grają: Michał Rolnicki jako H., partnerują mu Natalia Jesionowska, Artur Święs i Marcin Szaforz. Aktorom towarzyszą muzycy jazzowi: na saksofonie gra Arkadiusz Kaliński, a na kontrabasie Ronald Tuczykont. Całość wyreżyserował po raz pierwszy w Katowicach Piotr Ratajczak. Prozę Hłaski na język sceniczny przełożył Michał Pabian (adaptacja i dramaturgia), a świat sceniczny stworzyła Matylda Kotlińska (scenografia i kostiumy). Z trzech rzutników podczas przedstawienia są puszczane fragmenty dokumentów o Marku Hłasce - video opracował Adam Zapała, zaś za realizację projekcji odpowiada Marcin Müller. Ruch sceniczny dla aktorów przygotował Arkadiusz Buszko. Maria Machowska była odpowiedzialna za koncepcję światła, którą realizuje Waldemar Janiszek. Realizatorem dźwięku przy tej produkcji jest Marek Skutnik. Nad całością czuwa jak zawsze na Scenie Kameralnej Barbara Dudek - inspicjentka i suflerka. Realizacja została dofinansowana w projekcie ministerialnym Klasyka Żywa.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.03

Trwa Festiwal KATO/LATO

Prapremiera | Spektakle | Koncert | Warsztaty fotograficzne | Warsztaty urbanistyczno-plastyczne |Teatralny plac zabaw | Sąsiedzkie spotkanie dla mieszkańców

WIĘCEJ

Od ponad tygodnia codziennie spotykamy się z widzami podczas nowego festiwalu KATO/LATO. Przestrzeń przed teatrem opanowały dzieci, które w pierwszym tygodniu wakacji spędzały czas na warsztatach kreatywnych. W tym czasie dorośli pod okiem Krzysztofa Lisiaka i Przemysława Jendroski uczestniczyli w warsztatach fotograficznych, portretując dwie nasze sąsiedzkie ulice: Teatralną i Warszawską (wernisaż w sobotę o 21:00). W okolicy grupa studentów-antropologów rozmawiała z mieszkańcami – ich historie usłyszymy w niedzielę o 15.00 przy poczęstunku na wspólnym spotkaniu.


 


MNIEJ