Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2016.01.20

Przypominamy o zmianie spektaklu podczas Karnawału Komedii

Teatr Powszechny w Łodzi zamiast spektaklu „Brancz” zaprezentuje swoją najnowszą premierę – „Pomoc domową”

WIĘCEJ

Z powodu kontuzji aktorki spektakl „Brancz” J. Machulskiego z Teatru Powszechnego w Łodzi, który miał być pokazany w ramach IX Katowickiego Karnawału Komedii (30.01, Duża Scena), nie odbędzie się. W zamian Teatr Powszechny pokaże tego dnia swoje najnowsze przedstawienie – „Pomoc domową” M. Camolettiego w przygotowanym specjalnie dla łódzkiego teatru przekładzie Bartosza Wierzbięty, tłumacza takich filmowych hitów jak „Shrek” czy „Madagaskar”. Katowicka widownia będzie miała okazję zobaczyć go już 2 tygodnie po premierze.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.01.13

Rozpoczął się 9. Katowicki Karnawał Komedii

Trzy sceny i kilkanaście wydarzeń, spotkania z aktorskimi gwiazdami, wystawy i premierowe pokazy.

WIĘCEJ

Zapraszamy na 9. Katowicki Karnawał Komedii - wydarzenie, które Teatr Śląski od lat przygotowuje wraz z Teatrem Korez. W piątek na naszej Dużej Scenie zainaugurowano kolejną edycję. Polecamy przedstawienia teatrów z Warszawy, Łodzi, Krakowa i Torunia. Szczególnie zapraszamy na nasz gogolowski „Ożenek” w reżyserii Nikołaja Kolady, który w repertuarze Teatru Śląskiego od 4 miesięcy w repertuarze.

Zdjęcia z inauguracji przygotowało studio JerBa.

 

 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.01.13

Akcja PIĄTKI za PIĄTKI

Zakończyliśmy sprzedaż biletów za 5 zł na spektakl „Cinema!”

WIĘCEJ

Za nami kolejna akcja „PIĄTKI za PIĄTKI”. O godzinie 16.05 rozpoczęliśmy sprzedaż biletów za 5 zł na spektakl „Cinema!”, który pokażemy 24 stycznia (niedziela) o godz. 19.00.

 

Już wkrótce następna szansa na zdobycie biletów za 5 zł. Śledźcie informacje na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u na portalu Facebook.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.01.12

Ewelina Marciniak otrzymała Paszport Polityki w kategorii Teatr

Reżyserka nagrodę otrzymała m.in. w uznaniu za pracę w naszym teatrze nad "Morfiną" wg prozy Szczepana Twardocha.

WIĘCEJ

Ewelina Marciniak otrzymała Paszport Polityki w kategorii Teatr, reżyserkę doceniono za: "pracowitość, rozmach inscenizacyjny i poczucie humoru. Za przynoszące ciekawe rezultaty eksplorowanie tematu kobiet w męskim świecie teatru". Teatralny świat usłyszał o niej po raz pierwszy za sprawą widowiskowej "Zbrodni" Michała Buszewicza, zrealizowanej przed trzema laty w Bielsku-Białej na zaproszenie ówczesnego dyrektora Teatru Polskiego, Roberta Talarczyka. Następne były m.in. głośne "Amatorki" Jelinek z gdańskiego Wybrzeża czy bydgoski "Skąpiec". Nominację do Paszportu zawdzięcza: "Morfinie z Teatru Śląskiego w Katowicach - brawurowej adaptacji powieści Szczepana Twardocha, z graną na żywo muzyką stylizowaną na kabarety międzywojnia. A szczególnie Portretowi damy według powieści Henry'ego Jamesa z gdańskiego Wybrzeża."

Wyrazisty pomysł na teatr docenili krytycy zgłaszający Ewelinę Marciniak do Paszportów POLITYKI. "Do świetnego opanowania warsztatu, umiejętności efektownego montowania widowisk, wprawiania ich w harmonijny rytm dołożyła coraz większy rozmach interpretacyjny i coraz lepszą pracę z aktorem, pozwalającą na tworzenie niemechanicznych, złożonych psychologicznie ról" - uzasadniał nominację dla reżyserki Jacek Sieradzki.

Mike Urbaniak dodatkowo podkreślał wagę tematu kobiecości w spektaklach Marciniak: "Za nieprawdopodobną pracowitość, brawurowe przejęcie dużych scen w największych polskich teatrach i intensywne eksplorowanie w męskim świecie tematu kobiet". A Łukasz Drewniak zwracał uwagę na jej temperament rewolucjonistki: "Nadaje nowe znaczenie hasłu przekroczenie w poszukiwaniach teatralnych: przekroczenie tabu, konwencji, ciała i bohatera".

Obecnie reżyserka jest w trakcie próB w naszym teatrze - jej spektakl "Leni. Obrazy przeszłości" będzie można oglądać od marca w Katowicach.

Paszporty POLITKYI otrzymali także:

Magnus von Horn (w kategorii Film),

Łukasz Orbitowski (w kategorii Literatura),

Tymek Borowski (w kategorii Sztuki wizualne),

Marcin Świątkiewicz (w kategorii Muzyka poważna),

Kuba Ziołek (Muzyka popularna).


MNIEJ