Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.11.23

Dodatkowy spektakl „Wujek.81. Czarna ballada” w grudniu!

Zapytaj o bilety i zobacz muzyczny spektakl 16 grudnia

WIĘCEJ

Uruchomiliśmy sprzedaż biletów na dodatkowy spektakl „Wujek.81. Czarna ballada”, który pokażemy 16 grudnia o godz. 19.00. Zadzwoń do Biura Obsługi Widzów i zapytaj o bilety oraz promocje, z jakich możesz skorzystać w naszym teatrze.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.11.20

Pierwszy Teatr Tekstu za nami!

Przeczytaliśmy wspólnie najnowszą sztukę Marii Wojtyszko „Język obcy”

WIĘCEJ

Zorganizowane w naszym Teatrze we wrześniu społeczne czytanie „Wesela” uświadomiło nam, że nie tylko w naszych aktorach, ale także w publiczności drzemie artystyczny potencjał. Nasz dramaturg, Artur Pałyga, postanowił rozwinąć to pojedyncze spotkanie w nowy cykl pod nazwą Teatr Tekstu. Raz w miesiącu uczestnicy, czyli wszyscy, którzy przyjdą do Kawiarni w Malarni, będą czytać, bez przygotowania, tekst zaproponowanego dramatu z podziałem na role.

W ramach pierwszego spotkania przeczytaliśmy najnowszy tekst Marii Wojtyszko „Język obcy”, którego prapremiera odbyła się następnego wieczoru w teatrze Divadlo X10 w Pradze. Przed samym czytaniem udało nam się połączyć z zespołem teatru oraz autorką obecną na praskiej próbie generalnej i porozmawiać chwilę o tekście. Gościem spotkania była także Ewa Zembok, dyrektorka artystyczna Divadlo X10, która opowiedziała o przygotowywanym spektaklu oraz współpracy z Jakubem Kroftą i Marią Wojtyszko. Spektakl „Język obcy” gościnnie na Scenie w Galerii już 5 grudnia. Dziękujemy za obecność na czytaniu i zapraszamy na przedstawienie!

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.11.18

„Wesele” w ramach PIĄTKÓW ZA PIĄTKI!

17 listopada sprzedawaliśmy bilety na spektakl

WIĘCEJ

Podczas kolejnej akcji PIĄTKI ZA PIĄTKI zaprosiliśmy widzów na „Wesele”  naszego patrona, Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Radosława Rychcika. Publiczność zobaczy kanon polskiej literatury w odważnej scenicznej interpretacji. Nie Bronowice, a Belfast. Bojownicy o wolność (nazywani też terrorystami) mijają się codziennie na granicy podzielonego miasta i mają do wyboru: żyć z ranami zadanymi przez wrogów, zapomnieć i wybaczyć, albo nadal mścić się z bólu. Weselna uroczystość zapisana przez Wyspiańskiego pozostaje pełna napięć, a potęguje ją jeszcze perspektywa krwawego konfliktu w Irlandii Północnej.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.11.15

„Conrad” przedpremierowo w Warszawie

Wczoraj odbyło się czytanie nowej sztuki Ingmara Villqista podczas międzynarodowej konferencji „Conrad nasz współczesny”

WIĘCEJ

Z okazji 170. rocznicy urodzin Josepha Conrada Fundacja Universitas Varsoviensis we współpracy z Instytutem Książki zorganizowały międzynarodową konferencję „Conrad nasz współczesny”, która odbyła się 14 listopada 2017 roku w warszawskim Teatrze Palladium. To prestiżowe wydarzenie, na które zaproszono 10 najwybitniejszych conradystów z Polski i ze świata. Udział potwierdzili profesorowie: Agnieszka Adamowicz-Pośpiech, Stephen Donovan, Robert Hampson, Andrzej Juszczyk, Michał Komar, Marek Pacukiewicz, John G. Peters, Wiesław Ratajczak, Elmar Schenkel i Cedric Watts. Podstawowym założeniem konferencji było pokazanie wielu oblicz Josepha Conrada: polskiego i angielskiego, kolonialnego i postkolonialnego, wiązanego z kulturą wysoką i popkulturowego, znanego i zapoznanego.

Na zamknięcie konferencji nasi aktorzy przeczytali przedpremierowo najnowszą sztukę Ingmara Villqista „Conrad”, której prapremiera na naszej Scenie Kameralnej już 3 grudnia. 

 

fot. M. Szomko


MNIEJ