Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2018.01.21

Za nami spotkanie promocyjne albumu „Wujek.81. Czarna ballada”

Dziękujemy wszystkim za obecność i dyskusję

WIĘCEJ

W sobotę, 20 stycznia, w salonie Empik Silesia Megastore odbyło się spotkanie promocyjne albumu z utworami ze spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada”. O spektaklu rozmawiali grający w nim artyści – Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Arkadiusz Machel, Zbigniew Wróbel, Paweł Wawrzyczny, Michał Lupa i Franciszek Borgiel – oraz sekretarz literacki Teatru, Miłosz Markiewicz. Spotkanie prowadziła Agata Śliwa. Po rozmowach artyści rozdawali autografy na płytach. Dziękujemy wszystkim za udział i dyskusję!

 

fot. Przemysław Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.01.19

Grażyna Bułka z Cegłą z Gazety – Nagrodą im. Janoscha

Nasza aktorka odebrała Nagrodę podczas gali finałowej plebiscytu w Kinoteatrze Rialto w Katowicach

WIĘCEJ

19 stycznia w Kinoteatrze Rialto odbyła się gala finałowa plebiscytu na tegorocznego laureata Cegły z Gazety – Nagrody im. Janoscha. Co roku do Nagrody nominowane są osoby, które „przyczyniły się do rozsławiania naszego regionu, (…) dbają o jego kulturowe dziedzictwo i przyczyniają się do tego, że o Śląsku dobrze się mówi i myśli.”

Z dumą informujemy, że Nagroda im. Janoscha powędrowała do naszej aktorki, Grażyny Bułki!

To jedna z ulubionych aktorek śląskiej publiczności. Jej charakterystyczny głos, charyzma i energia czynią z niej artystkę, którą trudno pomylić z jakąkolwiek inną. Laureatka trzech Złotych Masek, aktorka z nieposkromioną sceniczną energią, którą kocha publiczność. Od 2014 roku jest częścią zespołu aktorskiego Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego. Nasi widzowie znają ją z różnorodnych ról m.in. w „Piątej stronie świata”, „Ożenku”, „Dwunastu krzesłach” czy w spektaklach „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” i „Wujek.81. Czarna ballada”. Zazwyczaj publiczność ma okazję dziękować jej za wyśmienite aktorskie kreacje gorącymi oklaskami – tym razem nagrodziła ją zwycięstwem w plebiscycie!

Jako laureatka Cegły z Gazety, Grażyna Bułka dołącza do grona, w którym jest m.in. dyrektor naszego Teatru, Robert Talarczyk, reżyser filmowy Kazimierz Kutz oraz raper Miuosh, który jest częstym gościem na naszej Dużej Scenie. Dziękujemy Państwu za wszystkie głosy, a Grażynie Bułce serdecznie gratulujemy Nagrody!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.01.18

Spotkanie wokół płyty z utworami ze spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada”

Zapraszamy do salonu Empik Silesia Megastore 20 stycznia o 17.00

WIĘCEJ

Jedno z naszych najważniejszych przedstawień, autorski i autobiograficzny spektakl Roberta Talarczyka „Wujek.81. Czarna ballada” to tytuł, który doczekał się nie tylko wystawienia scenicznego oraz adaptacji dla Teatru Telewizji TVP, ale także albumu muzycznego z utworami z przedstawienia, wydanego przez Wytwórnię Muzyczną MTJ. Na płycie – podobnie jak w wersji „na żywo” – obok naszych aktorów usłyszeć można Joannę Kściuczyk-Jędrusik i rapera Miuosha.

Już 20 stycznia (sobota) o godz. 17.00 w salonie Empik Silesia Megastore odbędzie się spotkanie z twórcami. Zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.01.17

Adam Ziajski rozpoczął próby

Trwają przygotowania do spektaklu „Spójrz na mnie”

WIĘCEJ

Za nami pierwsze próby do autorskiego reportażu teatralnego Adama Ziajskiego „Spójrz na mnie” poświęconego doświadczeniu niewidzenia. Realizatorzy i aktorzy spotykają się codziennie na Scenie w Galerii, gdzie już 23 lutego odbędzie się prapremiera spektaklu.

Reżyser przez kilka miesięcy przeprowadzał wywiady z osobami niedowidzącymi, ociemniałymi i niewidomymi. Spośród nich wybrał bohaterów spektaklu, reportażu teatralnego, którzy wystąpią na scenie obok naszych aktorów. Jak żyje się w świecie, który zna się tylko ze słyszenia? Dlaczego bycie niewidomym oznacza jednocześnie bycie niewidzialnym? Czy można przedstawić na scenie świat, którego nie da się zobaczyć?

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ