Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2018.03.21

Konferencja prasowa „Pod presją”

Maja Kleczewska, Łukasz Chotkowski i Sandra Korzeniak opowiadali dziennikarzom o naszej najnowszej produkcji

WIĘCEJ

Jakie są akceptowalne społecznie normy? Kiedy poza nie wykraczamy? Kto o tym decyduje? Kim jest człowiek normalny i jak jest postrzegany? Kim w społeczeństwie jest kobieta i jakie wobec niej stawia się normy i wymagania? To główne pytania, jakie postawili przed sobą twórcy „Pod presją”. Nasza najnowsza produkcja, którą reżyseruje Maja Kleczewska, to zaproszenie dla publiczności do udziału w kilku równoległych procesach – przyglądania się aktorom w żywym planie, obserwowania powstawania filmu i jednoczesnego oglądania tego filmu.

Dziennikarzom, którzy 20 marca pojawili się na konferencji prasowej zapowiadającej prapremierę, dyrektor Robert Talarczyk opowiadał, dlaczego ta produkcja jest tak ważna dla naszego Teatru. Maja Kleczewska i Sandra Korzeniak odniosły się natomiast do obecnej sytuacji kobiet w Polsce i bieżących wydarzeń społeczno-politycznych, zwracając uwagę na to, że nasza prapremiera zbiega się w czasie z czarnym protestem. Łukasz Chotkowski opowiadał o tym, czym jest kulturowa norma i dlaczego tak ważnym jest, by poddać ją krytycznemu spojrzeniu.

„Pod presją” zagości na naszym afiszu już 23 marca!

fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.03.15

Szczepan Twardoch o Grażynie Bułce

W swoim najnowszym felietonie autor „Dracha” pisze o nagrodzonym Złotą Maską monodramie naszej aktorki

WIĘCEJ

Grażyna Bułka kreuje Hankę niezwykle. To potężna, autentyczna i kompletna kreacja, Bułka podporządkowuje sobie całą publiczność w kilka minut i dalej przez godzinę i kwadrans hipnotyzuje, z niezwykłą gracją zmieniając rejestry od komizmu po powagę, brawurowo unosząc tekst, który, posiadając momenty lżejsze, przede wszystkim jednak nie stroni od patosu, w którym, gdyby czytać go bez tej niezwykłej interpretacji, zapewne można by wskazać parę fałszywych nut, jednak emocje, jakimi Bułka w roli Hanki rzuca w twarz publiczności, całkowicie te literackie słabości znoszą. – twierdzi w swoim felietonie dla Onet.pl Szczepan Twardoch. Za swój monodram „Mianujōm mie Hanka”, wyreżyserowany w Teatrze Korez przez Mirosława Neinerta, nasza aktorka otrzymała w zeszłym roku Złotą Maskę.

Grażynę Bułkę można zobaczyć w naszych najważniejszych tytułach, takich jak „Wujek.81. Czarna ballada”, „Porwanie Europy”, „Piąta strona świata”, „Dwanaście krzeseł”, „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” czy „Ożenek”. Spektakl według „Dracha” Szczepana Twardocha pojawi się na naszym afiszu już na początku przyszłego sezonu. Miejmy nadzieję, że obojgu artystom uda się spotkać przy okazji tej produkcji!

Całość felietonu do przeczytania TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.03.15

Maja Kleczewska na planie zdjęciowym

Trwają przygotowania do prapremiery „Pod presją”

WIĘCEJ

Celem „Pod presją” w reżyserii Mai Kleczewskiej jest zrealizowanie filmu w teatrze na oczach widza. Nasza publiczność weźmie udział w równoległych procesach – będzie przyglądać się aktorom w żywym planie, obserwować powstawanie filmu i jednocześnie oglądać film. Dlatego też, w ramach przygotowań do prapremiery, kilka ostatnich dni spędziliśmy na planach zdjęciowych – byliśmy na hałdzie w Czerwionce-Leszczyny, w katowickim barze Absurdalna czy na gdańskiej plaży. Autorem zdjęć filmowych jest Kacper Fertacz, a montażu filmowego Przemysław Chruścielewski.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.03.14

Partnerstwo z Wyższą Szkołą Biznesu

Podpisaliśmy umowę o współpracy z WSB w Dąbrowie Górniczej

WIĘCEJ

W ramach animacji kultury studenckiej w regionie rozpoczęliśmy współpracę z kolejną uczelnią – Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W planach naszego nowego partnerstwa jest m.in. wspieranie Teatru WSB, współorganizacja projekcji spektakli i konkursów na recenzję teatralną, a także szeroko rozumiana integracja środowisk akademickiego i artystycznego. Ważnym aspektem jest także współpraca przy organizacji pokazów z cyklu Teatru Bez Granic. Za nami spektakl „Skazany na bluesa” z napisami po angielsku, na którym – w ramach współpracy – pojawiło się ponad 30 obcokrajowców.

Dziękujemy za zaufanie i czekamy na kolejne wspólne wydarzenia!


MNIEJ