Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.02.18

„Skazany na bluesa” w Poznaniu

Dziękujemy za gorące przyjęcie!

WIĘCEJ

Wczoraj wieczorem jeden z naszych najgłośniejszych tytułów, „Skazanego na bluesa” w reż. Arkadiusza Jakubika,  pokazaliśmy gościnnie w Poznaniu w Hali Arena. 4000 widzów oglądało historię śląskiego bluesmana przefiltrowaną przez świat malarzy naiwnych. Publiczność podziękowała naszym artystom długą owacją na stojąco – to były największe brawa, jakie widzieliśmy! Dziękujemy!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.02.17

Urodziny Kazimierza Kutza

Dziękujemy, że byliście wczoraj z nami!

WIĘCEJ

Życzenia, wzruszenia, goście, żarty i wspomnienia. To wszystko stało się częścią wczorajszej uroczystości obchodów 88. urodzin wybitnego śląskiego reżysera, Kazimierza Kutza. Wieczór ten stał się również okazją do zaprezentowania jego nowej książki – zbioru „Fizymatenta. Felietony z lat 2004–2016”, na którym pod koniec spotkania można było uzyskać autograf autora. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam na widowni Dużej Sceny oraz tym, którzy oglądali uroczystość transmitowaną online.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.02.16

Najlepsze życzenia dla Kazimierza Kutza!

Świętujemy dziś 88. urodziny wybitnego reżysera

WIĘCEJ

Kazimierzowi Kutzowi życzymy dziś – z okazji 88. urodzin – wszystkiego, co najlepsze! Przede wszystkim zaś wiele siły czerpanej z naszej śląskiej piątej strony świata! Do naszego teatru zmierza już m.in. Jerzy Trela, który będzie jednym z gości podczas wieczornej uroczystości na naszej Dużej Scenie. Dla tych, którym nie udało się dostać biletów na to wydarzenie, mamy dobre wieści – zostanie uruchomiona specjalna transmisja online.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.02.15

Szkoła Pisania Sztuk – zgłoś się!

Do 24 lutego czekamy na chętnych. Szkołę prowadzi dramaturg Artur Pałyga.

WIĘCEJ

Zgłoś się! Zapraszamy do Szkoły Pisania Sztuk, prowadzonej przez dramaturga Teatru Śląskiego Artura Pałygę. Szukamy osób zainteresowanych kreatywnym pisaniem dla teatru.

Od uczestników bezpłatnych zajęć będziemy oczekiwać obecności i zaangażowania, zapraszamy osoby pełnoletnie. Wymagana jest natomiast dyspozycyjność w ramach ustalonych dni i godzin spotkań. Spotkania Szkoły będą odbywać się dwa razy w miesiącu w godzinach popołudniowych w Katowicach. Zajęcia zakończą się publicznym czytaniem wybranych prac bądź ich fragmentów na scenie Teatru Śląskiego.

Zajęcia poprowadzi dramaturg Teatru Śląskiego Artur Pałyga, autor nagradzanych sztuk teatralnych i reportaży. Jego artykuły ukazywały się m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Odrze”, „Dużym Formacie” czy „Tygodniku Powszechnym”. Sztuki Pałygi były wielokrotnie drukowane w „Dialogu”, dwukrotnie zdobyły Grand Prix festiwalu R@Port w Gdyni, a spektakle na podstawie jego tekstów zwyciężyły m.in. w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jest także laureatem Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Liczba miejsc w Szkole jest ograniczona. Kwalifikacja odbywa się na podstawie nadesłanego tekstu i rozmowy. Chętnych prosimy o przesłanie dwóch dokumentów: pierwszy o maksymalnej objętości 2400 znaków ze spacjami, w dowolnej formie i na dowolny temat, może to być także fragment większej całości. Drugi, takiej samej objętości, powinien mieć formę tekstu dramatycznego pod roboczym tytułem „Jutro”.

Teksty należy przesyłać na adres a.palyga@teatrslaski.art.pl do 24 lutego 2017 r. Rozmowy z Arturem Pałygą odbędą się 25 lutego po czytaniu sztuk laureatów poprzedniej edycji Szkoły Lokalnych Opowieści (rozpoczęcie o godz. 17.00 na Scenie w Galerii, wejściówki w cenie 1 zł).


MNIEJ